2013. január 19., szombat

Halvány árnyak…



Lassan ölelik egymást
a jóság pillái…

Tengervizet engednek
az óvott gömbök,
s arcunk talajára
halvány árnyakat
szárít a talán…

Ördög fordult felénk
s hazám,

…te csókot
adtál homlokára…

Orcád homokjára
taposott e világ,
s én nem tudtam
felemelni a hitvány
rönköket…

Árnyainkban vacog
a hiány s a hajnal
közelsége kiránt
a majdnem felölelt
boldogságból…

Fehér Dávid, 2013-01-19

2013. január 2., szerda

Szomjazó világok…



Kietlen világba szédültem
mint érben forgó falevél.
Új hazák gömbjeit félem,
s megrekedtem ott…

… hisz oly sötét mindben a tér.

Te tudtad csupán, hogy kell
lopott fénnyel éltetni a
a kimúlót, de ne félj...

mert sosem lesz egy gömb
sem enyém…

Itt rekedtem… itt, hol
a gazdagság a remény
s olcsók vére csordogál
fattyak szívének
peremén…

S te tönkre tetted mindazt,
mi engem talán valaha
félt…

…elvetted a kardot,
s elvetted a fényt.

Vakon heverve tompa
kézzel könyörögjük
az új Napokat,
de a felismerés
többé nem halogat…

S egyre sivárabb az út,
több a fertő, s mind több
a romlás és egyre
csak szomjazunk,
míg összerogyván

ránk találnak
a csillagok.

Felettünk köröznek
kopasznyakú, fekete tollú,
csőrös angyalok,
s mert te hontalan
lettél hazám, miattad
én is az vagyok…

Fehér Dávid, 2013-01-03

2012. december 31., hétfő

Kórlapon roskadó…



Szürkés ég után most
tenyerembe temetem
tekintetem bután,
zokogva.

Vörösre dúlt orgona
mímeli hangjait
hárfának s húrt feszít
horogra…

Ez emeli csak fejem
felétek fattyú népek.

Nem kíváncsiak már
reátok semmilyen
évek!

Ének szó süvíti szépek
haját a vétkektől,
csak képek már
a kék eget láttató
vidékek.

Kátyúnak adta magát
mára kereke a
hagyománynak.

S halott lánynak kéri
kezét manapság
a jólét,
de borogatja magába
esztelen a koldult
bólét mindenek
atyja.

Oh, csak kortyolhatnám
magam is.

Oltaná már szomjúság
karmok kezét s oldaná…
bárcsak oldaná arcukról
a revét.

De nem fon kerítést
magából a holnap
s nem emeli diagramok
tetőit magasra,
csak kórlapon futkozó’
hangyák maradunk
az eljövő reggel is.

Fehér Dávid,
2009. március 22.

2012. december 28., péntek

Fonnyadó köteg…



Apránként
belém fonnyadtak
a hazug virágok…

Mit szépnek hittem,
csak ferdén faragott
arcok által imádott
szikár rosttömeg…

Most öltet meg
kötegbe szőtt
fehér szirmok olcsó
mérgével az eszmélet…
S én félve kérem e mérget,
hisz ismerem a savakat…

Mégis marón szerette
arcom az áhítat,
miközben aranyat hittem
az ócskaság helyett…

Balgaság volt virágnak
hinni a szemed.

Megjegyzés: Fehér Dávid, 2012-12-27

2012. április 9., hétfő

Magányos erkölcs…

Csillogó utcát sír az ég,
békaszerenádra
táncol az éjjel…
Tücsök kíséri a rég
elfeledett szemérmet.

Szomorú erkölcs kér
butító savakat,
koszos pohárba
sárga szert tölt…,
Bús tekintetét hordja
az óra, miközben
hányna a szennytől.

Idegen világtól rémült
pillantását rothadó restiben
festi be. Szíve szakad,
mert nem tudja, hogy
társát - a szemérmet -
érdemes keresni-e?!

Fehér Dávid, 2010. április 14.

2012. február 11., szombat

Koronaékek'



Zavar a fára néző
avartekintet,
mire sekélyes levél
csak megvetőn legyintett.

Bánt, hogy széltől
ittasult tudattal, nem
látva a rothadók baját,
írják félőn egymás
hazug szavát.

Én vagyok itt…

… lent, hova orrod
sosem látott,
tündöklésből kitépett,
gyarló talaj lett világom.

Én, ki vissza nem
vágyom közétek,
emlékszem… fényárban
úsztam, de hű társaim
söpredékek.

Megjegyzés: Fehér Dávid, 2009. szeptember 12.

2011. december 20., kedd

Kemenceszó...

Halkan földre csorog az
eszmélet nedve,
s porrá válók fekszenek

felette…

Fehér padlók keresztje
eggyé áldja a
szerencsétlen emberség

fényeit…

Mondd! Ki egykoron dühös
és büszke fő volt,
most miért oly rút és szelíd?!

A nemrég szép szenvedély
most forró kövek
néma, folyvást nyöszörgő

koldusa lesz…

Hol a tudat sem keres,
ott alakulhat
csodává amit tönkre

tettél…

Vörös alagútba tol
mindnyájunkat az
egyre csak porhanyósabb

valóság…

… mert félve ugyan,
de mi alkotjuk e világ
mocskát.